Haberler

"Eşcinselleri alkolikler gibi tedavi edeceğiz"

Haber Tarihi: 13.01.2015

"Eşcinselleri alkolikler gibi tedavi edeceğiz"

Hindistan, önümüzdeki günlerde çok tartışılacak bir uygulamayı devreye sokmaya hazırlanıyor. Hindistan'da eşcinseller tedavi edilerek normalleştirilecek. Hindistan'ın Goa eyaletinde eşcinselleri “tedavi ederek” onları “normal” hale getirecek bir merkez kurulacağı açıklandı.

AFP’nin haberine göre Goa yönetimi Adsız Alkolikler benzeri bir merkezi Lezbiyen Gey Biseksüel Travesti Transeksüel bireyler (LGBTT) için kuracaklarını ve onları "tedavi edeceklerini" açıkladı.

Goa eyaleti spor ve gençlerden sorumlu bakanı Ramesh Tawadkar tepki çekecek bu planı eyaletin gençlere yönelik politikaları hakkında konuşurken anlattı.

Başbakan Narendra Modi’nin partisine mensup olan Tawadkar’ın bu açıklamaları sonrası hükümet topa tutuldu.

Tawadkar, “Onları normal yapabiliriz. Onlar için bir merkez açacağız. Aynı 'Adsız Alkolikler'e benzer bir merkez. Onları eğiteceğiz ve onlara ilaç da vereceğiz” dedi.

Goa eyaleti gençlik politikalarına göre LGBTT eyaletin “hedef grupları” arasında yer alıyor. Tawadkar, diğer hedef grupları arasında, çocuk suçlular, uyuşturucu bağımlısı gençler, dışlanmış ya da göçmen gençlerin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Ancak bu hedef gruplara nasıl yardım edileceği konusunda net bir açıklama yapılmadı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de sadece bir ay önce bin kişinin katıldığı LGBTT destek yürüyüşü düzenlenmişti.