Haberler

"Sen Öl" iş buraya gelmiş dünyada''

Haber Tarihi: 08.01.2015

"Sen Öl" iş buraya gelmiş dünyada''

Fransa'da karikatür dergisine düzenlenen saldırıda 12 kişinin hayatını kaybetmesine bir dönem uzunca bir süre Leman'da çizen Cem Yılmaz da tepki gösterdi.

Yılmaz Twitter adresinden şunları yazdı:

Bir fikrim var "Sen Öl" iş buraya gelmiş dünyada... Dünyaya bak amk! Güneş sistemindeki tek hayat olan gezegenmiş ! Has...tir ordan.
Hayat kokan yorumlar sevgi dolu insanlarla nereye gidecek bu kervan bakalım....yoksa bundan sonra katırlarla mı devam edilecek..
Bir kenarda oturup nefret körükleyenlere insan ne dileyeceğini bilemiyor.Herkesin dilinde "beni,bizi sevmeyen ölsün"şarkısı.Çok yaşayın e mi...

Ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris’te bulunan merkezine silahlı kişilerce saldırı düzenlendi. En az 12 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilen saldırının ardından, saldırganlar olay yerinden kaçtı. Dünya’nın birçok yerinden tepki yağan saldırıyı Türk mizahçılar da kınadı…

Erdil Yaşaroğlu (Peguen): Mizahçı arkadaşlarımıza yapılan bu saldırı çok üzücü. Karikatüre silahla karşılık vermek çok korkunç.

Yılmaz Aslantürk (Uykusuz): Mizahçıyı sindiremez, korkutamazsın. Elindeki kalaşnikoftan daha iyi taramalar yapar çünkü.

Cem Dinlenmiş (Penguen): Saldırı sanki kendi dergimize yapılmış gibi Charlie Hebdo’da yaşanan acıyı ve yası paylaşıyorum. Hangi inançtan, kültürden ya da düşünce dünyasından olursa olsun nefret, ayrımcılık ve şiddet eylemlerine karşı mizahı ve barışçıl dili savunacağız.

Tuncay Akgün (Leman): Arkadaşlarımı kaybettim, çok üzgünüm, şoktayım...

Ercan Akyol (Milliyet Gazetesi): Müthiş bir Ortaçağ zihniyeti yaşanmaya devam ediliyor. Bundan da en çok yazan, çizen, düşünen insanlar zarar görüyor. Meslektaşlarım adına çok üzgünüm. Bizler uluslararası camiada kardeşiz, meslektaşız. Yüreğim parçalandı. Bu saldırı kabul edilebilir olmadığı gibi çok da vahşicedir... Fundamentalizmin en çok rahatsız olduğu şey alaydır. Çünkü alay korkunç bir silahtır. Onların bütün kurgularını bozar. Çağdaş dünyada bir tek mizahı anlayıp ondan korkar ve tahrik olurlar.

Serkan Altuniğne (Penguen): Düşünen adam yazar, çizer, konuşur derdini insanca anlatır. Düşünemeyenin ne yaptığı ise ortada... Çok üzgünüm...

Alpay Erdem (Uykusuz): Korkunç... Charlie Hebdo... Saldırıyı Şiddetle kınıyorum... İnsan Öldürmek ne demek, mizahçı öldürmek ne demek... Yazıklar olsun...

Kaan Sezyum ( Penguen): İnsanların içindeki mizahı hiçbir aşırı görüş, baskı ya da dik duruş öldüremez.

Vedat Özdemiroğlu (Uykusuz): Silah ve cinayet, insanlığa yakışmaz, ölenlere allah rahmet eylesin, charlie hebdo dergisi ve tüm dünya mizahseverlerine başsağlığı dilerim.