Haberler

Önemli askeri projelerde çalışıyorlardı

Haber Tarihi: 15.01.2015

Önemli askeri projelerde çalışıyorlardı

ASELSAN'ın mühendislerinden olan Erdem Uğur, 2 gündür işe gitmemesinden dolayı arkadaşları Uğur'u merak etti ve evine çilingir yardımıyla girdiler. Gördükleri manzara karşısında şoke olan arkadaşları Erdem Uğur'un cesedi ile karşılaştılar.

AĞZINDA TÜP HORTUMUYLA BULUNDU
Erdem Uğur'un yatağında üzerinde battaniye örtülü, ağzına dayanmış büyük tüp hortumuyla bulunduğu öğrenildi.

ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ DİĞER ASELSAN MÜHENDİSLERİ
HÜSEYİN BAŞBİLEN

7 Ağustos 2006’da aracında boğazı ve bileği kesilmiş halde bulunDU.

HALİM ÜNAL

17 Ocak 2007’de ise yine Aselsan’da görevli mühendis Halim Ünal’ın kafasına isabet eden tek kurşunla öldüğü haberi gazetelere yansımıştı.

EVRİM YANÇEKEN

9 gün sonra da bir başka Aselsan çalışanı Mühendis Evrim Yançeken oturduğu binanın altıncı katından düşerek hayatını kaybetmişti.

HAKAN KORKUNÇ

26 Ocak 2013'te Akyurt Tesisleri’nde mikroelektronik güdüm ve elektro-optik grubu projelerde çalışan Hakan Öksüz'ün kullandığı aracın kontrolden çıkarak şehir merkezi sapağında bariyerlere çarptığı ve daha sonra takla attığı ortaya çıkmıştı. Kazanın sebebi henüz belirlenemedi.

ÖNEMLİ ASKERİ PROJELERDE ÇALIŞIYORLARDI
ODTÜ mezunu üç mühendisin önemli askeri projeler üzerinde çalıştıkları ve bu nedenle öldürüldükleri iddia edilmişti. Savcılığın, ailelerinin başvurusu olmadığı halde, diğer iki ölüm dosyasındaki evrakları da mercek altına aldığı belirtildi.