Haberler

Özat Türk futbolunu değerlendirdi

Haber Tarihi: 19.12.2014

Özat Türk futbolunu değerlendirdi

Fenerbahçeli eski futbolcu şimdilerde ise teknik direktörülük yapan Ümit Özat, Türk futbolu hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. Özat, "Recep Tayip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde, başbakanlığı döneminde bu Türk futbolu düzelmezse, bir daha düzelmez" dedi.

Ümit Özat, düzenlediği basın toplantısında takımı hakkında önemli bilgiler verdi. son günlerde yaşanan olayları da değerlendiren Özat, ilk deplasman galibiyetini aldıkları Alanyaspor maçının kendileri için büyük moral olduğunu kaydetti.

"TÜRK FUTBOLU AK PARTİ İKTİDARI DÖNEMİNDE DÜZELMEZSE BİR DAHA ASLA DÜZELMEZ"

Türk futbolunun Recep Tayip Erdoğan’ın Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı döneminde yaptıklarıyla düzelmezse bir daha asla düzelemeyeceğini de savunan Özat, "Hakemliğin profesyonelleşmesi lazım" dedi.

''Eğer siz Türk hakemliğini profesyonelleştirmezseniz, bu kadar maddi gücün içerisinde bunlara bir yapı ayırmazsanız, bunları sadece futbolu düşünür hale getirmezseniz, 3.5 milyon Euro alan bir oyuncunun maçını 3 bin liraya yönettirirseniz, o zaman Türk futbolu gelişmez. Bu kadar seminerler toplantılar yapılıyor yine kararı iş adamları veriyor. Bu kadar boşuna mı oynadı bu adamlar futbolu. Çok net söylüyorum bakın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde, başbakanlığı döneminde bu Türk futbolu düzelmezse bir daha bu Türk futbolu düzelmez. Çünkü böyle güçlü bir iktidar bir daha gelmez. Bu dönemde Türk futbolu temizlenmezse düzelmezse bir daha hiç düzelmez" ifadelerini kullandı.