Haberler

‘Bu sürece operasyon diyoruz’

Haber Tarihi: 14.01.2015

‘Bu sürece operasyon diyoruz’

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yazılı savunmasını okuduktan sonra sözlü savunmasını verdi. Yıldırım, Trabzonspor avukatlarının, Mahmut Uslu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden yargılama konusunda söz verdiğini söylediğini iddia ettiklerini hatırlattı. Bunun gerçek olmadığını belirten Yıldırım, Trabzonspor Başkanı’nın ise mitinglerde Erdoğan’ın yanında yer aldığını ifade etti. Yıldırım, kulüpler toplantısında Trabzonspor Başkanı’nın, “Eğer Erdoğan’dan randevu isterseniz ben alırım” dediğini ileri sürdü.

‘Bu sürece operasyon diyoruz’

Aziz Yıldırım, yargıyı etkileme söz konusuysa bunun Trabzonspor tarafından yapıldığını ileri sürdü. Bu ifadeler üzerine Trabzonspor avukatları itiraz etti. Yıldırım ise “Dinle, dinle” diyerek tepki gösterdi. Trabzonspor avukatları, sanığın kendileriyle böyle konuşamayacağını, sadece iddialarla ilgili savunmasını yapması gerektiğini belirtti. Yıldırım, “Biz bu sürece operasyon diyoruz, onlar da ne diyorlasa çıksın söylesinler” diye konuştu. Gözaltındayken hastaneye gittiğini belirten Yıldırım, 4 gün dolduğu için serbest kaldığını ancak bunun kendisine bildirilmediğini söyledi. Yıldırım, “Ben serbest kalınca bir devlet büyüğü, ’Böyle olmayacaktı’ ifadelerini kullanmış. Sonra tekrar gözaltı kararı verildi” diye konuştu.

‘Yasadan önce dinlemişler’

Polis fezlekesinde 70 sayfa Ergenekon sanığı Sedat Peker’den bahsedildiğini kaydeden Aziz Yıldırım, Mecnun Otyakmaz ve Olgun Peker’in Sedat Peker ile ilişkili olduğunu, buradan da kendisinin Ergenekon’a bağlanmak istendiğini savundu. Bu olmayınca 2010 yılında şike yasasının çıkarıldığını ve 2011’de uygulanmaya başlandığını belirten Yıldırım, “Beni yasa uygulanmaya başlamadan önce dinlemeye başlamışlar” dedi. Yıldırım, Metris’te avukatlarıyla görüşmelerinin polis dinleme aracıyla dinlendiğini de ileri sürdü.