Haberler

‘Milli hassasiyet sergileyin’

Haber Tarihi: 25.12.2014

‘Milli hassasiyet sergileyin’

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir'den şok yılbaşı tepkisi. Okul müdürlerine gönderdiği mesajda Hristiyanlık özentiliği gerekçesiyle okullarda yılbaşı kutlamasına izin vermedi.

Bartın İl Milli eğitim Müdürü Yaşar Demir’in, ildeki tüm okulların müdürlerinin cep telefonlarına yılbaşı kutlamalarıyla ilgili skandal bir uyarı mesajı gönderdiği ortaya çıktı. Kentteki 108 okul müdürünün cep telefonlarına gönderilen mesajda Demir şu ifadeleri kullandı:

‘Milli hassasiyet sergileyin’
“Kıymetli yönetici arkadaşlarım; yaklaşan yılbaşı nedeniyle yüzde 99’u Müslüman olan bu güzel Anadolumuzun anasınıfı, anaokulu ve tüm okullarımızda çocuklarımıza Anadolu insanının gelenek ve görenekleri ile bağdaşmayan, Hıristiyanlık propagandası olan Noel-yılbaşı kutlamalarının çocuklarımızın bilinçaltını işgal etmesine fırsat vermeyerek, milli bir hassasiyet sergileyeceğiniz için şimdiden teşekkür ederim. Yaşar Demir. Milli Eğitim Müdürü.”

‘Mesaj gayet açık’
Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, mesajı kendisinin attırdığını belirterek, “Ama arkadaşlar herhalde Hıristiyanlık propagandası şeklinde bir şeyler yapmışlar. Hıristiyanlıkla ilgili herhangi bir şeyimiz yok. Herkesin dinine saygımız var. Mesaj orada gayet açık” dedi.