Haberler

''İyi oyun oynadık''

Haber Tarihi: 12.12.2014

''İyi oyun oynadık''

UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda son maçına çıkan Trabzonspor Legia Varşova'ya 2-0 yenildi. Trabzonspor teknik direktörü Ersun Yanal, hakemden şikayet ederken oyunun futbol ötesinde bir sertlikle geçtiğini ifade etti.

Yanal maç sonunda yaptığı açıklamada, "Rakibin sertliğine zaman zaman biz de karşılık verdik ama bunu dengesiz yaptık. Sinirlendik oyun disiplininden uzaklaştığımız zamanlar oldu. İkinci yarı daha çok pozisyon ürettik ama golü beceremedik. Şimdi önümüzdeki kura sonrası Avrupa'da yapacağımız oyuna ve bundan sonra oluşturacağımız hedefe konsantre olacağız." Yanal, hakem kararlarına ilişkin bir soru üzerine de "Bugün hakemin oyundaki gösterdiği ilginç kararlar var, tekrar izlemek lazım. Hem biz hem rakip için çok kararlar var ama sertliğe özellikle prim tanıdı" diye konuştu.

"İyi futbol oynadık"

Legia Varşova Teknik Direktörü Henning Berg ise karşılaşmanın yüksek seviyede oynandığını belirterek, "Çok iyi futbol oynadık. Trabzonspor'un çok iyi, güçlü takım olduğunu biliyoruz ama maçın skorunu hak ettiğimizi düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu. Berg, çok yüksek seviyede goller attıklarını ve aldıkları sonuçtan memnun olduklarını da sözlerine ekledi.