Haberler

''Bana Burak Yılmaz'ı sordular''

Haber Tarihi: 26.12.2014

''Bana Burak Yılmaz'ı sordular''

Atletico Madrid'in yıldız oyuncusu temsilcimiz Arda Turan, İspanya La Liga'da girilen devre arasını Türkiye'ye gelerek değerlendirdi. Milli futbolcu, NTVSpor'da yayınlanan % 100 Futbol adlı programa katılarak hem soruları yanıtladı hem de samimi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Arda Turan, "Ozan Tufan'a Fenerbahçe'ye, Galatasaray'a veya Beşiktaş'a git demedim. Sorarsa Galatasaray'a git derim. Hayatım boyunca sadece Selçuk İnan ve Hamit Altıntop'a Galatasaray'a gel dedim. Ben iyi bir Galatasaraylıyım; ama Fenerbahçeli, Beşiktaşlı arkadaşlarımın da başımın üstünde yeri var. İnsanlar gelip "Arda abi fotoğraf çektirmek istiyorum ama Beşiktaş'lıyım" diyorlar, gel tabi kardeşim." dedi.

"Fenerbahçe'den teklif geldi"

Atletico'nun yıldızı, "Zaman zaman aracılarla birlikte Fenerbahçe'den teklif geldiği oldu. Bir gün Türkiye'ye dönersem Galatasaray'dan başka bir takımda oynamam. Fenerbahçe'ye saygım sonsuz ama ben Galatasaray'a hizmet etmek isterim. Beşiktaş ve Fenerbahçe'de oynamam. Galatasaray seyircisini duyduğum zaman insanın tüyleri diken diken oluyor. Galatasaray kaptanı olarak, her kulüp başkanına saygıda kusur etmem. Bunun Galatasaraylılık'la, Fenerbahçelilik'le ilgisi yok." şeklinde konuştu.

"Diego Costa Beşiktaş'la anlaştı ama..."

Milli futbolcu, "Ben oynarken tribünler çok güzeldi. Deplasman tribününe insanlar gitmeli. İnsan Hagi'yi, Alex'i özlüyor. Sneijder ve Demba Ba çok iyi oyuncular. Diğer takımlarda çok iyi yabancı görmüyorum. Diego Costa ile konuştuğumda Beşiktaş ile anlaştığını ama bağları koptuğu için transferin gerçekleşmediğini söyledi." sözlerini ifade etti.

"Atletico'da bana Burak Yılmaz'ı sordular"

Burak Yılmaz'ı Atletico Madrid'in transfer etmek istediğini söyleyen Arda, "İlk 11'i hak ettiğimi düşünüyorum ama en iyi orta saha oyuncusu olduğumu düşünmüyorum. Çok iyi hocalarla çalıştım. Avantajım bu. Öğreniyorum ve notlar tutuyorum. Bu mesleğe geldiysem bir şeyleri değiştirmek istiyorum. Başarıların nasıl kazanıldığını öğrendim. Atletico Madrid'de bana Burak Yılmaz'ı sordular. Ben de olur dedim. Ancak maddi şartları yetmedi. Gönül işleriyle ilgili planım yok. İnsan kaderini yaşar. Hakan Çalhanoğlu'nu çok beğeniyorum. Çok önemli bir silahı var. Duran top. Oyunculuğu da iyi. Ömer de iyi bir oyuncu. İşimiz zor." ifadelerini kullandı.