Haberler

''Beni serbest bırakacaksın''

Haber Tarihi: 09.01.2015

''Beni serbest bırakacaksın''

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım sert açıklamalarından yine taviz vermedi. 1 milyon üye kapsamında ziyarette bulunduğu Kapalı Çarşı'da önemlı açıklamalarda bulundu. Yıldırım TFF'nin mali kriterleri konusuna da değindi.

"FENERBAHÇE HAVUZDAN ÇIKSA.."
Yayın ihalesinden dolayı zarara uğradıklarını ifade eden Fenerbahçe Başkanı, "Fenerbahçe kulübü havuzda olmasa, dışarıda birine satsa 2010 yılında 125 milyon Dolar verdiler. Bugün de en azından 125-150 milyon Dolar verirler. Bizim aldığımız para 35 milyon Dolar'dır. Arada en azından 80 milyon Dolar fark var. Bu aradaki farkı ya Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ya da devlet öder. Bir taraf öder. Ödemezse oyun bozulur. Mali kriter tutmaz. Beni serbest bırakacaksın, ben istediğim yere televizyon hakkımı satacağım, oradan gelen gelirle de mali kriteri tamamlayacağım" ifadelerini kullandı.

Passolig'i de eleştiren Yıldırım, "Geçtiğimiz sezon yıl sonuna kadar stat gelirleri 30 ile 40 trilyona yakın bir rakamdı ve 32 bin kombinem vardı. Bu sene 20 bin kombine var ve yüzde 50 azaldı. Sebebi Passolig" diye konuştu.