Haberler

''Bu konuşmaları Hülya Avşar yapabilir Albayrak değil''

Haber Tarihi: 14.01.2015

''Bu konuşmaları Hülya Avşar yapabilir Albayrak değil''

Galatasaray Spor Kulübü'nün Ocak ayı Divan Toplantısı'nda konuşan Hayri Kozak, Galatasaray ikinci Başkanı Abdürrahim Albayrak'a verdi veriştirdi. Albayrak'ın başkent ekibi ile karşılaşacakları günden 1 gün önce Cumhurbaşkanlığı Satayı'na gitmesine eleştiren Kozak, bu ziyaretin yanlış olduğunu söyledi.

İşte Kozak'ın açıklamaları:

''27 Aralık günü gazetelerden öğrendik, başkan yardımcımız Sayın Abdürrahim Albayrak'ın Sayın Cumhurbaşkanı'na futbol takımımızı maç günü götürüp ziyaret etmesidir. Buna maç günü yapılmasına karşı çıkıyorum. Sayın Albayrak başkanımızdan izin almadan sadece kişisel teşebbüsü ile yaptığı gece yarısı bir izindir. Bu ziyaret yapıldı Galatasaray Cumhurbaşkanı'nı ziyaret eder mi? Eder ama böyle mi eder. Futbolcularımızın kıyafetleri uygun değil. Binadan terk ederken tekrar haber geliyor ve basınla konuşma yapılıyor. Futbolculardan tepkiler oluyor bu ara. Bu Galatasaray'a yakışır bir durum değil. Bu tür konuşmaları Hülya Avşar yapabilir. Ama benim başkan yardımcım Abdürrahim Albayrak yapamaz ve bunu şiddetle eleştiriyorum ve benzeri bir olay yaşanmamasını diliyorum. Biz Galatasaraylılar Laik Cumhuriyet ve Atatürk sevgisi ile büyüdük. Galatasaray'ın ilk ziyaret edeceği yer Atatürk olmalıdır. Tartışılan bir Aksaray değil. Benim derdim Cumhurbaşkanı'nın ziyaret edilmesi değil, şeklidir. "

Öte yandan Hayrettin Kozak'ın divan kurulu toplantılarının yeniden Galatasaray Lisesi'nde yapılması önerisi üzerine oylama yapıldı ve sadece 5 üyenin karşı oyunun karşılık büyük bir çoğunlukla Galatasaray Üniversitesi rektörüne yazılı olarak Divan Kurulu toplantılarının Galatasaray Lisesi'nin Tevfik Fikret Salonu'nda yapılması için bir girişimde daha bulunulmasına karar verildi.