Haberler

''Hukuksuz kongre''

Haber Tarihi: 21.12.2014

''Hukuksuz kongre''

Trabzonspor'da kaos devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede yumruklaşmaya kadar giden kavganın yankıları hala sürüyor. Yerel basın yaşanan olaylara tepkisini ağır bir dille gösterdi.

YUMRUKLAŞMA YAŞANDI
Trabzonspor'un dün yapılan ve gergin başlayan 69. Olağan Genel Kurulu'nda, kongre divan başkanlığı seçimi için yönetimin adayı Sabri Sadıklar ve muhalefetin adayı Ali Sürmen yarıştı. Genel Sekreter Köksal Güney, Sabri Sadıklar'ın oylamayı kazandığı açıkladı ancak salondan büyük tepki gördü. Oy sayımında usulsüzlük yapıldığını ve kendi adayları Ali Sürmen'in seçimi kazandığını iddia eden muhalefet grubu, kürsüye yürüdü, salona çevik kuvvet polisleri çağırılarak önlem alındı. Bu sırada çıkan yumruklu kavga nedeniyle kongreye 45 dakika ara verildi. Daha sonra zaman zaman çıkan kavgalarla devam eden genel kurul, İbrahim Hacıosmanoglu yönetiminin oy çokluğuyla ibra edilmesiyle sona erdi.

MAHKEMEYE GİDEBİLİR
Mali genel kurulda muhalefetin divan başkanı adayı olan Avukat Ali Sürmen, mahkemeye yapılacak bir itiraz ve bunun olumlu sonuçlanması halinde kulübün kayyuma gideceği uyarısında bulundu. Ali Sürmen, "Mahkemede kongrenin iptal edilmesi halinde yönetimin 2015 yılı mali tablosu ibra edilmemiş sayılır, yani yönetim düşer. Bu durumda da Trabzonspor kayyuma kalır. Bu konuda da hiç kimse bir şey yapamaz" uyarısında bulundu. Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Avukat Yusuf Reha Alp ise, kongrede usulsüzlük olduğunu belirterek, "Trabzonspor'a yakışmayan bir genel kurul oldu. Divanı bile Trabzonspor'a yakışır şekilde oluşturamadık. Bu genel kurul iptal edilebilir" ifadesini kullandı.
Trabzonspor eski başkanı Atay Aktuğ ise, "Trabzonsporn'da kongre divan kurulu seçilirken oylamanın sonuçlarının hakkaniyet içinde açıklanması gerekir. Burada maalesef öyle olmadı. Sayım yapılmadan bir başkasının ismini söylemek yanlıştır" diye konuştu.

YEREL BASIN: HUKUKSUZ KONGRE
Trabzon'da yayınlanan yerel gazeteler de kongre divan başkanlığı seçiminde usulsüzlük yapıldığını ileri süren başlıklarla olayları okuyucularına aktardı. Günebakış Gazetesi, "Hukuksuz kongre.. Oylar sayılmadan divan başkanı seçildi. Sözün bittiği yerdeyiz. Trabzonspor Genel Kurulu'na hukuksuzluklar ve kavgalar damga vurdu", Karadeniz'in Sesi, "Hukuk yok kavga var.. Trabzonspor meydan muharebesi", Kuzey Ekspres Gazetesi, "Trabzonspor'da çoğunluk kaybetti, azınlık kazandı", Taka Gazetesi, "Kara Leke.. Rezil ettiniz.. İşte eseriniz", Son Nokta, "Olaylı başladı, huzurlu bitti.. Kıyamet koptu", Karadeniz Gazetesi, "Trabzonspor Meyden muharebesi" başlıklarıyla olaylı kongreyi okuyucularına duyurdu.