Haberler

''Küfür yemeye gelmedim''

Haber Tarihi: 25.12.2014

''Küfür yemeye gelmedim''

Galatasaray Liv Hospital Karşıyaka karşılaşmasında tribünün yoğun küfürlerine dayanamayan Galatasaray'ın koçu Ergin Ataman, sert bir çıkışta bulundu.

Pınar Karşıyaka-Galatasaray Liv Hospital maçının bitimine 16 saniye kala, ev sahibi ekip 82-77 öndeyken salon karıştı. Yeşil-kırmızılı taraftarlarla gerginlik yaşayan Galatasaray Antrenörü Ergin Ataman, taktik tahtasını sahaya fırlattı. Bu esnada taraftarlar parkeye yabancı maddeler yağdırdı. Olayın büyümesini taraftarı yatıştıran Karşıyakalı oyuncular engelledi. Maçın başlamasından önce de ısınan sarı-kırmızılı oyunculara patlayıcı madde atıldı.

ATAMAN: KÜFÜR YEMEYE GELMEDİM

Pınar Karşıyaka’ya 84-77 yenilerek 12 maçta 6 galibiyette kalan Galatasaray Liv Hospital’da Antrenör Ergin Ataman, karşılaşmada kendisine yönelik küfürlere tepki gösterdi. "Ben buraya küfür yemeye değil maç oynamaya geldim" diyen Ataman, "Karşıyaka’ya 15 yıl önce antrenör olarak onurumla hizmet verdim. Maçın başından sonuna kadar şahsıma, aileme küfür edildi. Buna izin veren Karşıyaka ve Basketbol Federasyonu’nu kınıyorum" dedi. Ataman, Uşak Sportif’ten Justin Carter’la ilgilendiklerini, ama bu oyuncunun transfer listelerinin ilk sıralarından olmadığını da söyledi.

Pınar Karşıyaka’da cezalı Ufuk Sarıca’nın yerine basın toplantısına katılan Yardımcı Antrenör Servet Özsüner ise, "Maçın başlamasına saatler kala hocamızın ceza alması bizi demoralize etti. Oturmuş sistemimizle, özellikle son periyotta etkili oynalıp kazandık. Bu galibiyete çok ihtiyacımız vardı" diye konuştu.