Haberler

''Karar oy birliği ile alındı''

Haber Tarihi: 26.12.2014

''Karar oy birliği ile alındı''

Galatasaray'dan olaylı bir şekilde ayrılan Adnan Polat'a yargıtaydan karar çıktı. Başkanlığı süresince ve sonrasında yaşanan olaylardan dolayı mahkemelik olan Polat'a sevindirici haber geldi.

Galatasaray'ın eski Başkanı Adnan Polat ve 10 yönetici üyesinin açmış olduğu davada, genel kurulda idare yönden de ibra olmasına karar verdi. Yargıtay, Galatasaray'ın eski başkanı Adnan Polat ve 10 yönetici üyesinin açtığı davada, genel kurulda idari yönden de ibra olmasına karar verdi.

27 Mart 2011 tarihinde kulübün mali kongresi gerçekleştirildi. Mali ve idari yönden ibra yapıldı. Adnan Polat ve 10 yönetici üyesi, idari yönden ibra olmamanın iptali için Galatasaray Spor Kulübü'ne dava açtı. İstanbul 9. Asliye Hukuk Mahkemesi davanın reddine karar verdi. Polat ve arkadaşları kararı temyize götürdü.

KARAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI
Yargıtay ise "Spor kulüplerinin her türlü işlem ve faaliyetlerinde önemli olan paranın hesabının verilmesi olup, mali yönden kusurlu bulunmayan yönetim kuruluna idari yönden de kusur izafe edilmesi hukuken mümkün bulunmamaktadır" diyerek yerel mahkemenin kararını bozdu.
Yerel mahkeme kararında direnirken, Yargıtay direnme kararını bozdu. Galatasaray Spor Kulübü, karar düzeltme talebinde bulunurken, Yargıtay söz konusu talebi oybirliğiyle reddetti.