Haberler

''Kocaman'ın adil olma sorunu var''

Haber Tarihi: 23.12.2014

''Kocaman'ın adil olma sorunu var''

Fenerbahçe'nin eski efsanevi futbolcusu Alex De Souza, gönderilmesinin sebep olduğu idddia edilen Aykut Kocaman hakkında ilk kez konuştu. Alex, Fenerbahçe'nin bu sene kadrosuna kattığı Diego'dan Kocaman'a kadar birçok açıklamada bulundu.

İşte Alex'in o konuşmaları:

KOCAMAN’IN ADiL OLMA SORUNU VAR”

Şimdilik Türkiye’ye dönmek gibi bir planının olmadığı belirten Alex, “Türkiye’de futbol oynamak hayatımın en mükemmel duygularından biriydi. Muhteşem ve unutulmaz bir tecrübeydi” dedi. Türkiye’den ayrılalı iki yıl olduğu için çocuklarının Türkçe konuşmayı unuttuğunu da vurgulayan yıldız futbolcu, İstanbul’dan ayrılırken yaşadığı hislerini ise şöyle açıkladı: ”Büyük bir boşluk hissettim. Hiçbir zaman Türkiye’den ayrılmak istemedim, yanlış bir şey yaptığımı da düşünmüyorum. Aykut Kocaman hakkında hiçbir şey düşünmüyorum. Ama o benimle daha fazla çalışmak istemedi. Benim bu savaşta tek hatam teknik direktöre yardımcı olmak istememdi ancak kendisinin adil olmamak gibi bir sorunu vardı. Yine de kendisine karşı kötü şeyler hissetmiyorum.”

“EN ÇOK KADIKÖY’Ü ÖZLÜYORUM”

Fenerbahçe taraftarına kendisine verdiği destek sebebiyle ne kadar teşekkür etse az olduğunu söyleyen Alex, vatandaşı Diego için de, “Diego harika bir futbolcu. Ve başarılı olacağını umuyorum. Fakat bu, birçok faktöre de bağlı. Bunların başında ise teknik direktör geliyor. Teknik direktör, Diego’ya yardımcı olmazsa işi gerçekten daha da zor olur” diye konuştu. Fenerbahçe’yi her zaman izlemeye çalıştığını vurgulayan Brezilyalı, “Türkiye’de en çok Kadıköy’ü ve stadın atmosferini özlüyorum. Artık oyun benim için durdu ve bu özlemi azaltmam gerekiyor” dedi.

Saygı,eğlence memnuniyet

Şu anda en iyi futbolcunun Cristiano Ronaldo olduğunu belirten Alex, kariyerini şöyle özetledi: “Saygı, eğlence ve memnuniyet.”