Haberler

''Muslera Ocak'ta satılmalı''

Haber Tarihi: 11.12.2014

''Muslera Ocak'ta satılmalı''

Arsenal maçından sonra durmak bilmeyen Sinan-Muslera tartışmasında bir gelişme daha yaşandı. Muslera'nın sezon sonu satılıp yerine Sinan'ın kaleye geçeceği önemli iddialar arasındaydı. Sinan Bolat'ın menajeri konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

G.SARAY MADDEYİ KABUL ETTİ
Bolat’ın menajeri Saffet Balkan, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Saffet Balkan, “Porto aslında Sinan’ı oynayabileceği başka bir kulübe kiralamak istiyordu. Almanya, Fransa, Türkiye ve Yunanistan’dan teklifler vardı. Ancak Sinan Galatasaraylı olduğu için, tercihini Galatasaray’dan yana yaptı. Kulüp avukatları, sözleşmesine böyle bir madde ekledi. Galatasaray da kabul etti” dedi.

MUSLERA OCAKTA SATILMALI
Sarı kırmızılı yöneticilerin kendisine, “Biz 1. kaleci olabilecek kapasitede bir kaleci istiyoruz dediklerini söyleyen Balkan, “Sinan’ın tecrübesi ortada. Bugün Galatasaray’ın kalesinde Muslera değil başka bir isim olsa forma göremezdi. Muslera Dünya Kupası’nın en kötü 3 kalecisinden biriydi. Onu oynatmazsanız satamazsınız. Ben olsam Muslera’yı Ocak ayında satarım. Eğer Galatasaray Muslera’yı satamazsa, üzerine para verip göndermek zorunda kalabilir. Ancak ben Muslera’nın yerinde olsam kovmadıkları sürece gitmem. Burada kazandığı parayı dünyanın hiçbir yerinde kazanamaz” şeklinde konuştu.

MUSLERA GİTMEZSE TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ
Sinan’ın takımdaki geleceği hakkında da bilgi veren Balkan, "Sezon sonunda yönetim ile oturup konuşacağız. Muslera’yı gönderirlerse biz takımda kalmak isteriz. Aksi takdirde gelen teklifleri değerlendirebiliriz" dedi.

Tecrübeli file bekçisinin Arsenal maçındaki performansına değinen Balkan, “Sinan jeneriklik goller yedi. Avrupa’da maalesef bahisçiler Galatasaray’ın en az 3 gol yiyeceğini iddia ediyordu. Bu tablo üzücü. Ama dünyanın en iyi kalecisi Neuer bile olsa en az 3 gol yerdi” şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray’da oyuncuların kazandığı yıllık ücretlerin çok fazla olduğunu vurgulayan Saffet Balkan, “Örneğin Burak ve Selçuk bu seviyedeki Avrupa’nın hiçbir kulübünde oynayanamaz. Çin ya da Katar’da oynayabilirler ama Avrupa’da olmaz. Çünkü bu ücretleri Avrupa’da hiçbir kulüp vermiyor” diye konuştu.