Haberler

''Tüm sahalara sedye sağlandı''

Haber Tarihi: 29.12.2014

''Tüm sahalara sedye sağlandı''

Sedya skandalına TFF açıklama getirdi. İstanbul Süper Amatör Ligi'nde Albayrakspor-Vefa karşılaşmasında sakatlık yaşayan oyuncu Lütfü Balcı'nın sedye olmadığı için ile bir bankla taşınmasının ardından gelen tepkilerden sonra TFF konuya açıklık getirdi.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “İstanbul Süper Amatör Ligi'nde dün oynanan Albayrakspor - Vefa müsabakasında Albayrakspor futbolcusu Lütfü Balcı'nın yaşadığı sakatlık futbol ailesini derinden üzmüştür” denildi.

YILDIZ: "SEDYE BULUNMAMASI GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"
Oynanan müsabakada sedye bulunmadığı iddiası ve sakatlanan futbolcunun bir bank ile taşınması olayı ile ilgili Albayrakspor Kulübü Genel Kaptanı Naki Yıldız'ın yaptığı şu açıklamalara yer verildi:
"Albayrak Suni Çim Sahası'nda oynanan Albayrak - Vefaspor Süper Amatör Lig müsabakasında gerçekleşen vahim ayak kırılması olayı hepimizi derinden üzmüştür ancak olay görsel ve yazılı medyada aksettirildiği gibi değildir. Oyuncumuz Lütfü Balcı'nın ayağının kırıldığı an sağlıkçımız derhal olaya müdahale etmiş ve daha kötü sonuçlar doğurmaması bakımından hemen ambulansa haber verilmiştir. Ayrıca, stadımızda sedye bulunmaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir ve geçtiğimiz sezon TFF İstanbul İl Temsilciliği tarafından statlara dağıtılan sedyelerden iki tanesi bizde mevcuttur. Olaya sağlıkçımızın müdahalesi ve ambulansa haber verilmesi ile birlikte saha görevlisine sedyeyi getirmeleri konusunda talimat verilmiştir. Saha görevlisi sedyeyi getirene kadar müsabakayı izleyen 3-5 taraftar oturdukları bankı sahaya getirip acı içinde bulunan futbolcumuzu bankla dışarıya çıkarmışlardır."

"TÜM SAHALARA SEDYE SAĞLANDI"
TFF ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun, geçen sezon yapılan çalışma sonucu İstanbul'daki tüm sahalara sedye sağlandığı belirtilen açıklamanın devamında, "Senede 90 bine yakın müsabakanın oynandığı amatör futbol liglerinde her bir müsabakaya ambulans sağlanması, genel sağlık hizmetlerinde yaşanabilecek aksamalar nedeniyle mümkün olmamaktadır. Bu nedenle benzer vakalar müsabakaların oynandığı sahalara yakın mesafelerde yer alan sağlık kurumlarının acil sağlık hizmetleriyle yürütülmektedir. Bu önemli konuda TASKK Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez'in, TASKK bünyesinde Sağlık Bakanlığı ile yürüttüğü görüşmelerin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.