Haberler

''Zor bir dönemden geçiyoruz''

Haber Tarihi: 18.01.2015

''Zor bir dönemden geçiyoruz''

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Tekirdağ'daydı. Ak Parti Tekirdağ il kongesinde konuşan Davutoğlu, Önümüzdeki Bakanlar Kurulu'na kararnameyi getireceğiz. Pirincin KDV oranını yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüyoruz. Tekirdağ'ın, Trakya'nın bu müjdeyi beklediğini biliyorum.

Osmanlı tuğrasını gösteren kardeşime diyorum ki, biz Selçuklu’nun, Osmanlı’nın devamıyız ve Türkiye Cumhuriyeti’nin küresel bir güç olması için gece gündüz çalışıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti konjonktürel bir devlet değildir. Yüzyıllar öncesine dayanan Köklü bir devlettir. Kökünde Selçuklu, Orta Asya, evladı resul vardır. Ve cihan devleti Osmanlı vardır.
Kökünde evladı fatihan vardır.

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki herkes sınavda.Kendi milletvekili Kılıçdaroğlu’na 12 soru yöneltti paralele çeteyle ilgili. Daha cevap gelmedi. Kapalı kapılar ardından neler planladınız bu paralel çeteyle.

CHP’nin cumhuriyetçiliği cumhurla ilgili değildir. Belki bir gazete ile ilgili olabilir ama cumhurla ilgili değildir.
Her türlü basın özgürlüğü ülkemizde teminat altındadır. Ama milletin değerlerine hele hele 1.5 milyar Müslümanın Hazreti Peygamberine hakaret edilmesine izin vermedik vermeyeceğiz.
Bizim için cumhuriyet ve cumhuriyetçilik milli değerlerle buluşan bir zihniyettir.