Haberler

Ali Dürüst'ten Sneijder ve Telles açıklaması

Haber Tarihi: 18.12.2014

Ali Dürüst'ten Sneijder ve Telles açıklaması

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, enerji firması Lukoil ile imzaladıkları sponsorluk anlaşmasının töreninde konuştu.

Türk Telekom Arena’da yapılan imza töreninde açıklamalarda bulunan Ali Dürüst, bir basın mensubunun "Beşiktaş ile oynayacağınız derbi mücadelesini başka bir statta oynama durumlarına neden sıcak bakmadınız?" sorusuna , “Beşiktaş’ın stadı Atatürk Olimpiyat Stadı gözüküyor. Orada futbol oynamaya engel bir durum da yok. Kaldı ki biz orada bir sene futbol oynadık.” diye cevap verdi.

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak ise kendisine yöneltilen, "Futbolcularınıza gelen teklifler var mı?" sorusuna, Sneijder için gelen teklifin olmadığını Telles’e ise bir teklifin geldiğini fakat oyuncularını satmayı ise düşünmediklerini ifade etti.

Albayrak, “Sneijder ile ilgili, bize gelen bir teklif yok. Futbolcularımızın hepsinden memnunuz. Brezilyalı oyuncuları Alex Telles için ise İtalyan bir menajerden teklif geldi. Fakat hedeflerimiz var ve bizim onlara ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Öte yandan, Türk Telekom Arena’da yapılan anlaşma törenine, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak ve Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst ile Lukoil Türkiye CEO’su Alexander Terletskiy katıldı.

Anlaşmanın detaylarından bahseden yöneticiler Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak, Lukoil ile bir işbirliği içerisine girdiklerini, 5 sene için geçerli olan anlaşmayla taraftarların %4’lük bir indirim alacağını bunun ise %2’sinin kulübe kalacağını ve 5 yıl toplamında da 10 milyon kartın aktif olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.