Haberler

Avşar'dan yeni bir dava daha

Haber Tarihi: 25.12.2014

Avşar'dan yeni bir dava daha

Polemik deyince akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Hülya Avşar yine dava açma rekoru kırmaya niyetlendi. Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile polemik yaşayan Avşar, bu sefer de Sözcü Gazetesi yazarları Akbay ve Çölaşan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede, "Her bir bireyin hayati ya da siyasi görüşünü seçme, değiştirme özgürlüğü anayasal bir hak olup, bu hak ne başka bireylerin dayatması ile değiştirilmeye ne de hakaret ve iftira boyutunda eleştirilmeye açık değildir. Mesleğime, kişiliğime ve güvenilirliğime hakaret edilmiş, kişilik haklarıma bir kez daha saldırılmıştır" dedi.

Hakaret suçundan dava açılmasını isteyen Avşar aynı gün avukatları aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne de başvurdu. Akbay ve Çölaşan'a bir de 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Çölaşan'ın "Siyasi görüşünü değiştirdi, iş aldı" dediği "Sanatçı Geçinenlerin Avantası" başlıklı yazısını delil gösteren Avşar, daha önce de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Yalakadan sanatçı olmaz" sözleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Avşar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın abartıldığı kadar olmadığı açıklamalarının ardından muhalefetin hedefi olmuştu.