Haberler

Canlı bomba saldırısıyla ilgili flaş gelişme!

Haber Tarihi: 13.01.2015

Canlı bomba saldırısıyla ilgili flaş gelişme!

Sultanahmet'te 1 polisin şehit olduğu 2 polisin yaralandığı canlı bomba saldırısıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Saldırıya ilişkin gözaltına alınan, aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı.

Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğüne düzenlenen ve 1 polis memurunun şehit olduğu, saldırgan kadının ise öldüğü bombalı saldırıyla ilgili aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 6 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen 3'ü yabancı uyruklu 6 şüpheli, adli kontrolden geçirildi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun bulunduğu 7. kata çıkarılan şüphelilerin, soruşturma savcısı Okan Özsoy tarafından ifadelerine başvurulması bekleniyor.

Sultanahmet'teki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Turizm Şube Müdürlüğüne yönelik, 6 Ocak'ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda bir polis memuru şehit olmuş, saldırgan kadın hayatını kaybetmişti.