Haberler

Cumhuriyet Gazetesi önünde 3 gözaltı

Haber Tarihi: 14.01.2015

Cumhuriyet Gazetesi önünde 3 gözaltı

Cumhuriyet Gazetesi’nin Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun son sayısından bazı karikatürlere yer vereceği bilgisi üzerine polis dün gece yarısı matbaaya baskın düzenlemişti.

Cumhuriyet Gazetesi binasında da bugün hareketli saatler yaşandı. Gazete binası önüne protesto amaçlı olarak farklı zamanlarda gelen toplam 3 kişi gözaltına alındı.

Saat 15.30 sıralarında elinde tevhid bayrağı olan bir kişi gazete binası önünde görüldü. Protestocu çevrede görev almış sivil polisler tarafından gözaltına alındı. Cumhuriyet Gazetesi'nin Charlie Hebdo Dergisinin bir bölümünü Türkçe olarak yayınlamasına tepki gösteren protestocunun gözaltına alınırken, " Benim dinime, peygamberime saldırmayacaksın..... Irak'ta Afganistan'da Milyonlarca Müslüman öldü ne yaptınız " diye bağırdığı duyuldu. Protestocu polisler tarafından sivil bir araca bindirilerek götürüldü

2 PROTESTOCU DAHA
10 dakika sonra cübbeli ve asalı iki kişi de Cumhuriyet Gazetesi önüne gelerek protesto gösterinde bulunmak istedi. Polis bu kişileri de gözaltına aldı.