Haberler

Demba Ba'dan özel açıklamalar

Haber Tarihi: 25.12.2014

Demba Ba'dan özel açıklamalar

Beşiktaş'ın Chelsea'den transfer ettiği başarılı golcü Demba Ba UEFA Ligi karşılaşmaları hakkında yorumda bulundu. Demba Ba Gençlik Spor Dergisi'ne yaptığı açıklamada, Liverpool karşısındaki tur şansına kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Futbol yaşantısını Türkiye’de sürdürdüğü için büyük mutluluk duyduğunu kaydeden Demba Ba, “Müslüman bir ülkede olmak, benim futbola daha rahat konsantre olmamı ve daha mutlu olmamı sağlıyor. Türkiye’de benim özel hayatıma çok uygun bir ortam var. Burada olmaktan dolayı çok huzurluyum ve kendimi tamamen futbola verebiliyorum” diye konuştu.

“SEVİLDİĞİMİ HİSSETMEK GERÇEKTEN ÇOK ÖZEL VE GÜZEL BİR DUYGU”
Beşiktaş’ın transfer teklifini, Türkiye’yi ve burada oynanan futbolu keşfetmek istediği için seve seve kabul ettiğini belirten yıldız forvet, “Türkiye’ye önceden gelmiştim. Buraya gelirken bir ön yargım yoktu. Beklediklerimden çok da farklı bir ortamla karşılaşmadım. Türkiye’deki insanlar gerek saha içinde gerekse saha dışında bana sıcakkanlı ve samimi şekilde davranıyor. Burada sevildiğimi hissetmek gerçekten çok özel ve güzel bir duygu” ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE’DEKİ FUTBOL, AVRUPA’YA KIYASLA DAHA DUYGUSAL OYNANIYOR”
Senegalli golcü futbolcu, “Türkiye’de oynanan futbolu Avrupa’ya kıyasla nasıl buluyorsunuz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:
“İngiltere Premier Lig, dünyanın belki de en kaliteli ligi. Almanya Bundesliga da aynı şekilde, çok kaliteli bir lig. Bazı açılardan Spor Toto Süper Lig, İngiltere’dekine benziyor ama tabii ki keskin farklılıklar var. Ben de bu farklılıklara alışmaya çalışıyorum. Futbol burada Avrupa’ya kıyasla daha duygusal oynanıyor diyebilirim.”

"BU GÜZEL ÜLKEDE IRKÇILIK OLMAMASI ÇOK MUTLU EDİCİ”
Senegalli futbolcu, sahalarda son dönemde sıkça görülen ırkçı davranışlarla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.Futbol hayatı boyunca ırkçılıkla hiç karşı karşıya kalmadığını söyleyen Demba Ba, “Bu güzel ülkede böyle bir şeyin olmaması çok mutlu edici. Bazı ülkelerde bunların olduğunu biliyoruz ve bu gerçekten çok üzücü bir durum” açıklamasında bulundu.

"LIVERPOOL'U ELEYEREK YOLUMUZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"
Beşiktaş’ın golcü futbolcusu, UEFA Avrupa Ligi ikinci turunda karşılaşacakları Liverpool’a saygı duyduklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Çok zorlu bir karşılaşma olacaktır. Biz turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Liverpool’u eleyerek emin adımlarla yolumuza devam etmeyi amaçlıyoruz.”
Beşiktaş’ta kazanabildiği kadar kupa kazanmak istediğini kaydeden Demba Ba, Türkiye’de en çok beğendiği futbolcunun ise takım arkadaşı Gökhan Töre olduğunu sözlerine ekledi.