Haberler

Demba Ba'nın doktoru konuştu

Haber Tarihi: 22.12.2014

Demba Ba'nın doktoru konuştu

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Demba Ba'nın sağlık durumu hakkında Beşiktaş Kulübü doktoru Ertuğrul Karanlık konuştu. Kulüb'ün resmi televizyonuna açıklamalarda bulunan Karanklık, "Demba Ba sakatlandıktan sonra ne zaman geri döneceği ile ilgili yorumlar yapılmıştı. Galatasaray maçına yetişip yetişmeyeceği merak ediliyordu. Bütün oyuncuların en kısa sürede geri dönmelerini arzuluyoruz. Her maça önem veriyoruz. Demba Ba, Trabzonspor maçında sakatlandı. Bilgisayarlı tomografi çekildi. Yoğun tedavi süresi başladı. Sağlık ekibi olarak çok yoğun bir şekilde çalıştık" ifadelerini kullandı.

Akhisar Belediyespor maçında sakatlanan Veli Kavlak'ta büyük bir sıkıntı olmadığını anlatan Karanlık, "Veli dünkü maçta iki kasık bölgesinden problem yaşadı. Maçtan sonra ağrısı yok denecek kadar azalmıştı. Sabah idmanına katıldı. Daha sonra MR çektirmeye gitti. Büyük bir sıkıntısı olacağını düşünmüyorum" dedi.

Karanlık, Brezilyalı futbolcu Ramon Motta'nın hafta içinde takıma katılacağını kaydederek, "Motta'nın geçen haftaki maçta ayak bileğinde yırtık oluştuğunu söylemiştik. Tedavisi iyi gidiyor. Hafta içinde takıma dönecektir" diye konuştu.

Son olarak sakatlığı devam eden Tomas Sivok'a değinen Karanlık, "Sivok'ta yırtık sorunu yok. Bacağında bir iltihap bulunuyordu. Belinde geçmişten ufak bir problemi vardı. Umarım kendisi en kısa sürede iyileşir ve takıma katkıda bulunur" diyerek sözlerini tamamladı.