Haberler

Dev Derbi İçin Adres Torku Konya Stadı

Haber Tarihi: 12.12.2014

Dev Derbi İçin Adres Torku Konya Stadı

4 ocak tarihinde oynanacak Beşiktaş- Galatasaray derbisiyle ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. Dev maçı Konya’da oynamak isteyen siyah-beyazlılara, Galatasaray’dan yanıt geldi… Bu sezon deyim yerindeyse Evliya Çelebi gibi dolaşan Beşiktaş, geçtiğimiz hafta Trabzonspor’la oynadığı karşılaşmayı Konya’da oynamıştı… Siyah-beyazlılar bu dev maçı 3-0 kazanırken, mücadele sonrası Beşiktaş başkanı Fikret Orman’ın açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Fikret Orman konuşmasında Galatasaray’la ligin 16’ıncı haftasında 4 ocak tarihinde yapacakları maçı Konya’da oynamak istediklerini dile getirmiş, topu Galatasaray yönetimine atmıştı. Bu gelişmenin ardından gözler sarı-kırmızılı yönetime çevrildi… Ve beklenen cevap da Galatasaray’ın sportif aş ceo’su Ali Dürüst’ten eldi... Ali Dürüst yaptığı açıklamada, Beşiktaş’tan henüz bu konuyla ilgili resmi bir teklif almadıklarını ancak olayı medyadan takip ettiklerini dile getirdi. Dürüst şöyle konuştu:

“Biz böyle bir öneriye hayır demeyiz. Kış olması nedeniyle Konya'daki hava şartları veya seyahat giderlerimizi bahane edip taleplerine engel olmayız. Sonuçta Beşiktaş stadı yapımda olduğu için böyle hareket ediyor. Böyle bir karar belki bizim için dezavantaj da olabilir. Ama 3 puandan daha önemli şeyler var. Beşiktaş'ın vereceği karara saygı duyarız..."

Beşiktaş - Galatasaray karşılaşması 4 ocak tarihinde oynanacak. Liglerin ilk yarısı da bu maçla birlikte tatile girecek…