Haberler

Futbolculara ceza

Haber Tarihi: 24.12.2014

Futbolculara ceza

Fenerbahçe, Türk Kalp Vakfı için yardım kampanyasına katılıp fotoğraf çektiren futbolcularına ceza verdi. Emre Belözoğlu ve 8 takım arkadaşına 20 bin dolar para cezası verdi.

Hayır kurumu için yapılan bu desteğe başta Emre olmak üzere gençlerle birlikte 9 oyuncu katıldı. Ancak etkinlikte rol alan oyuncuların evlerine 20'şer bin dolarlık ceza tebligatı gitti. Bu durum karşısında şaşıran futbolcular olayı teknik direktör İsmail Kartal ve takım menajeri Hasan Çetinkaya'ya iletirken, "Genç oyuncular nasıl ödeyecek bu parayı?" diyerek tepki gösterdiler.

Başkan Aziz Yıldırım'ın bu görüntü ve fotoğrafları gördükten sonra izin alınmadan bu organizasyona katılınmasından dolayı ceza kestiği, Emre'nin itirazları sonrası cezanın kalkıp kalkmayacağını başkan Aziz Yıldırım'ın karara bağlayacağı öğrenildi.

Söz konusu fotoğraf çekimine; Fenerbahçe'den Emre Belözoğlu, Selçuk Şahin, Mehmet Topal, Mert Günok, Raul Meireles, Mehmet Topal, Pierre Webo, Cristian Baroni ve genç kaleci Erten Ersu'nun yanı sıra, Galatasaray, Beşiktaş'tan yeni ve eski futbolcular ile çok sayıda sanatçı poz verdi.