Haberler

Galatasaray Mahkemelik Oluyor

Haber Tarihi: 30.12.2014

Galatasaray Mahkemelik Oluyor

Cesare Prandelli eski takımı Galatasaray’a karşı ilk hamlesini yaptı. Prandelli’nin avukatları klübe ihtar çekti ve antrenörün ekim, kasım, aralık ayı maaşlarını talep etti.

SON TARİH 1 OCAK

Gs yönetimi eğer yılbaşına kadar parayı ödemezse, Prandelli FİFA’ya başvuracak ve klübü mahkemeye verecek.

Galatasaray’ın sözleşmesini feshettiğini 28 Kasım’da KAP’a bildirdiği Cesare Prandelli’nin hamlelerine başladığı ortaya çıktı. Henüz avukatlarıyla anlaşma sağlanamayan İtalyan hocanın, ilk somut başvuruyu 10 gün önce yaptığı öğrenildi. Prandelli’nin avukatlarının 19 Aralık’ta Galatasaray’a ihtar mektubu göndererek; ekim, kasım ve aralık maaşlarını talep ettiği bildirildi. Prandelli ve ekibinin 3 aylık ücretlerinin ödenmesinin istendiği ihtar mektubunda ödeme için verilen son tarih ise 31 Aralık! Yani Prandelli’ye ödeme yapılması için çok kısa bir süre kaldı.

FIFA’YLA TEHDİT 

Peki İtalyan teknik adama 3 aylık parası ödenmezse ne olacak? Avukatlar Sarı-Kırmızılı kulübe gönderdikleri mektupta alternatif yöntemlerini de açıklamış durumda. Avukatların, “31 Aralık 2014’e kadar üç aylık ücret ödenmediği takdirde 1 Ocak 2015’te FIFA’ya şikayet dilekçesi göndereceğiz” tehdidinde bulunduğu ifade edildi.

YÖNETİM PARAYI ARIYOR

Prandelli’nin avukatlarından gelen ihtar mektubu sonrası çare arayışına başlayan Galatasaray, henüz sorunu çözebilmiş değil. İtalyan hoca ve yardımcılarına ödeme yapılamadı. Galatasaray Yönetimi’nin sıcak para arayışında olduğu iddia ediliyor.

AÇIKLAMA YAPAMAM

Prandelli ise önceki gün yaptığı açıklamada, “Galatasaray’la ilişkimi sonlandırdım ancak şu an açıklama yapamam. Çünkü kontratım izin vermiyor. Resmi olarak sözleşmem feshedilince sizinle röportaj yapabilirim. Umarım en kısa sürede sonuçlanır” demişti.