Haberler

Hamzaoğlu Arsenal maçını değerlendirdi

Haber Tarihi: 08.12.2014

Hamzaoğlu Arsenal maçını değerlendirdi

Galatasaray'ın yeni teknik patronu Hamza Hamzaoğlu, Arsenal karşılaşması öncesi basın toplantısı düzenledi.

İşte Hamzaoğlu'nun sözleri:

"Son 2 maçtaki performansımızı bu seviyede de göstermek istiyoruz. Üzerimizde bir baskı yok. Bizdeki baskı kazanma arzusu, isteği. Yarın ortaya iyi bir şeyler koyabilme arzusu. Taraftarlarımızı desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah bunu iyi sahaya yansıtırız. Yarın önemli bir gün. Arsenal karşısında iyi bir futbol ortaya koymak istiyoruz. Zaman içinde bu tür şeyler yapılacak. Bize ön yargıyla yaklaşan insanlar olacak. Yapılan spekülasyonlar bugüne kadar üzerimizde olumsuz bir etki ve baskı yaratmadı.

Selçuk-Burak konusu

Selçuk ve Burak'ın önceki dönemde iyi oynamadığına gelince... Oyuncular bize göre şekil alır. İyi oynamayan oyuncu var ise bunların sebebi benimdir. Oyuncularımın özverisinden yerli-yabancı ayırt etmeksizin ve takım içinde verdikleri mücadeleden memnunum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Hepimizin amacı kulübümüzü daha iyi yerlere taşıyabilmek.

"Arsenal'i hapsetmek istiyoruz"

Rakibimizin ne olduğunu biliyoruz. Onları da hapsetmek istiyoruz. Bunu başaramazsak takım halinde savunma yapmamız gerekecek. Biz sahaya futbol oynamak için çıkacağız. Futbol sadece hücum değildir. Zaman zaman hücum, zaman zaman savunma yapacağız. Rakibimizi hapsetmeye çalışacağız. Olası kötü bir sonuçta havamızın kötü olacağını düşünmüyorum. Kazanabiliriz de, kaybedebiliriz de. Biz hedeflerimizi belirledik. Büyük resmi görmeye çalışıyoruz."

'Burak ile Umut önde oynayacak'

"Son maçın benzeri şekilde çıkacağız. Kadroyu da verebilirim ama son antrenmanımızı yapacağız. 4-2-3-1 dizilişiyle sahaya çıkacağız. Chedjou'yu Torku Konyaspor maçına saklayacağım. Burak yine Umut'un arkasında olacak. Sabri'nin yerine Tarık'ı, orta sahada Emre, Melo, Bruma, Sneijder önde Burak ve Umut'u kullanacağız."