Haberler

Hapis cezası hakkında konuştu!

Haber Tarihi: 17.12.2014

Hapis cezası hakkında konuştu!

"Hakkımda verildiği öne sürülen 3 ay hapis cezası kararı, haberim olmadan atılmış bazı imzalarla alakalı olayın devamıdır" açıklamasını yapan Yıldırım, Bursa'da ailesinin yaşadığı eve yaklaşık iki ay önce icra memurlarının geldiğini ve bazı eşyalara haciz işlemi yaptığını belirtti.

"Konuyla ilgili o dönem de bir açıklamada bulunmuştum. Söz konusu borç, Bursa'da geçmiş yıllarda ortak olarak açtığımız bir restorandan kaynaklanmıştı" diye konuşan Balıkesirsporlu futbolcu, kendi adına, hiçbirinden haberi olmadan atılmış bazı imzaların söz konusu olduğunu vurguladı.

Avukatının konuyu takip ettiğini dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Burada dolandırıcılık, sahte evrak, tefecilik bile söz konusu ancak mahkeme böyle bir karar vermiş. Avukatımla görüştüğümde, itiraz hakkımızın bulunduğunu ve bu konuda gerekenin yapılacağını söyledi. Sonuç itibarıyla hakkımda verildiği öne sürülen 3 ay hapis cezası kararı, haberim olmadan atılmış bazı imzalarla alakalı olayın devamıdır. Hayatta her insanın başına her olay gelebilir. Herkesin de bunu saygıyla karşılaması gerekiyor. Haberleri görünce sanki Sercan Yıldırım hemen cezaevine girecek gibi algılanıyor. Hukuksal mücadelemizi kaybedersek zaten söz konusu borcu da öderiz. Bu olayla ilgili hukuksal mücadelem sürecek ancak daha önce de söylediğim gibi sadece futbolumla anılmak istiyorum. Bu konuda da herkesten anlayış bekliyorum."

Sercan Yıldırım, geçmişe değil, sadece geleceğe baktığını sözlerine ekledi.