Haberler

Hedef 3 puan

Haber Tarihi: 09.12.2014

Hedef 3 puan

Galatasaray bu akşam 21:45'te kendi sahasında havlu attığı CL mücadeelsinde İngiliz ekiplerinden Arsenal'i ağırlayacak. Basın toplantısında, sahaya süreceği kadroyu açıklayan Hamzaoğlu, sadece savunmada Chedjou’nun yerine kimi oynatacağı konusunda karar veremediğini söylemişti. Genç teknik adamın Hakan Balta’da karar kıldığı belirtildi. İsmi UEFA listesinde bulunmayan Koray Günter ise savunmada forma giyemeyecek. Bu arada Cim-Bom’un tecrübeli ismi Hamit Altıntop, dünkü idman öncesinde 32. yaş gününü kutladı. Hamit, Sabri’nin elinden doğum günü pastasını yedi.

Arsenal maçının son hazırlıklarını dün gerçekleştiren Galatasaray, gruptaki son maçından galibiyetle ayrılmayı amaçlıyor. Cim-Bom’un aksine Arsenal ise İstanbul’da hiç idman yapmadı.

Wenger: Türkler gururlu insanlar

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, grupta her iki takımın da iddiasız kalmasının bir önemi olmadığını söyledi, Türk takımlarının gururlu bir yapısı olduğuna vurgu yaptı.

Fransız teknik adam, “Türkler çok gururlu insanlardır. Ne olursa olsun bırakmayacaklar. Ne Şampiyonlar Ligi’nde varlar ne de Avrupa Ligi’ne gidebiliyorlar. Bu nedenle maçı galip bitirmek isteyeceklerdir” diye konuştu.

Karşılaşma öncesi hem Stoke City yenilgisi hem de sakatlık nedeniyle biraz sıkıntıda olduklarını anlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Rakibimiz Galatasaray, Türkiye’de yoğun bir taraftar desteğine sahip olan bir takım. Zor bir maç” dedi.