Haberler

IŞİD'in Sattığı Esir Kadınların Fiyat Listesi...

Haber Tarihi: 02.01.2015

IŞİD'in Sattığı Esir Kadınların Fiyat Listesi...

Kadınları insan olarak değil sadece birer ganimet olarak gören eli kanlı terör örgütü Işid yine insanı hayrete düşüren bir olayla gündemde. Terör örgütü esir kadınları sattığı köle pazarı için fiyat listesi oluşturdu. Her yaş için ayrı fiyat biçen örgütün fiyat listesine göre  1-9 yaşındaki kız çocukları  370 TL, 10-20 yaş arasındaki çocuklar ise 278 TL. Türk ve Suriyeliler ise Işid’in hükmüne göre dilediği kadar esir alma hakkına sahip.

Irak Şam İslam Devleti'nin işgal ettiği topraklardan deyim yerindeyse topladığı Hıristiyan ve Ezidi kadınları köle pazarlarında sattığı ilk kez resmi olarak belgelendi. IŞİD mühürlü belge, Irak’ta öldürülen  üst düzey bir IŞİD militanının üzerinde bulundu. Belgeye göre, IŞİD tarafından bir pazar kuruluyor,  burada Hıristiyan ve şeytana tapan kadınlar satılıyor.

"ALIŞVERİŞİ KABUL ETMEYENLER ÖLDÜRÜLECEKTİR"

IŞİD'in sadece yönetici düzeyindeki emirlerine gönderdiği belirtilen 'Ganimet satış fiyatları' belgesinde, "Bismillahirrahmanirrahim. Bize bir haber geldi. Kadınları ve ganimetleri satmak için bir çarşı var. Bu çarşıda fiyatlar şu anda çok düştü. Fiyatların düşmesi İslam ekonomisi düştüğü içindir. Bu alışverişi kabul etmeyenler öldürülecektir" ifadeleri yer aldı.

Belgede ganimet satışındaki düşüşün ardından IŞİD gelirlerinin ve mücahitlerin finansmanının karşılanması nedeniyle ganimetlerin satıldığı pazarlara kontrol konulmasının gerektiği kaydedildi.

1-9 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARI 200 BİN DİNAR

Belgenin alt kısmındaki fiyat listesinde satılacak kadınların tümünün yanında 'Şeytana tapan veya Hıristiyan kadınlar' ifadeleri yer aldı. Listeye göre 30- 40 yaş arasındaki bir kadının 75 bin dinara (139 TL) satılacağı belirtildi. Listede 20-30 yaş arasındaki kadının 100 bin dinar (186 TL), 10-20 yaş arasındaki kadının 150 bin dinar (278 TL), 40-50 yaşında olan kadınların 50 bin dinara (92 TL) satılacağı kaydedildi. Listenin en altında ise 1-9 yaş aralığında bulunan kızların ise 200 bin dinara (370 TL) satılacağı talimatı verildi.

TÜRKLER VE SURİYELİLER İSTEDİĞİ KADAR KADIN ALABİLİR

Belgenin en alt kısmındaki açıklamada ise bir kişinin en fazla 3 kadın alabileceği belirtildi. Açıklama kısmında sadece Türkler ve Suriyelilerin istediği kadar kadın satın alabileceği ifadeleri yer aldı.

Irak'ta bulunan güvenlik güçleri, IŞİD'in Musul'da büyük bir ekonomik kriz yarattığını ve örgütün bu krizden kurtulmak için çareler aradığını belirtti. Uzmanlar, ele geçirilen belgenin örgütün köle pazarlarındaki satışı düzenlemek için yazmış olabileceğini kaydetti.