Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Kandil Mesajı

Haber Tarihi: 02.01.2015

Kılıçdaroğlu'ndan Kandil Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mevlit Kandili ile ilgili mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu, mesajında Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (sav) sözde değil, özde anlama zaruretine dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, kutlama mesajında, “İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla evrensel ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Mevlit kandili dolayısıyla bir kez daha hatırlayalım ki zulüm, baskı, hiddet, şiddet, nefret, ayrımcılık, haksızlık, yolsuzluk, rüşvet, yalan, iftira gibi ahlak dışılıklardan taban tabana zıt olan, aksine barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimiz'i (sav) sözde değil özde anlama zarureti vardır." dedi.

Kılıçdaroğlu, tüm vatandaşların ve İslam dünyasının mübarek Mevlit Kandili'ni en içten duygularla tebrik ettiğini belirterek, "Sevgi ve saygılarımı sunarak sağlık ve esenlikler dilerim.” temennisinde bulundu.