Haberler

Kraliyet ailesine şok üstüne şok

Haber Tarihi: 04.01.2015

Kraliyet ailesine şok üstüne şok

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'yi karıştıran seks skandalı olayında yeni bir gelişme daha yaşandı. Kraliyet ailesi üyesi olan 2. Elizabeth'in oğlu Prens Andrew'in adının karıştığı ve daha reşit olmayan bir kızla yaşadığı seks olayı ortalığı karıştırdı.

York Dükü Prens Andrew ile ABD’nin önde gelen finansçılarından Jeffrey Epstein’ın karıştığı “küçük yaşta seks kölesi” skandalı büyüyor. İngiliz Daily Mail gazetesi, “Jane Doe #3” kod adıyla bilinen Amerikalı kadının ismini Virginia Roberts olarak açıkladı.30 Aralık’ta ABD’nin Florida eyaletinde davayı açan Roberts, avukatları aracılığıyla İngiliz Guardian gazetesine yaptığı açıklamada, “Bana karşı bu tip saldırıların sebebi cinsel istismar kurbanlarının genelde sessiz kalması ve benim de uzun süre böyle yapmış olmamdır. Bu trend değişmeli. Tekrar sessizliğe gömülmeye zorlanmayacağım” dedi.

Roberts, “Jane Doe #4” olarak bilinen bir başka kadınla birlikte dava açmıştı. Bu kadının gerçek adı açıklanmadı.

LOBİ İDDİASI
Şu anda 30 yaşında olan kadının avukatları ayrıca Prens Andrew ile eski Harvard Hukuk Profesörü Alan Deshowitz’in ABD’deki bağlantılarını kullanarak pedofili ile suçlanan Epstein’e yardım etmeye çalıştıklarını da ileri sürdü. Virginia Roberts, İngiliz sosyete çevrelerinin ünlü siması Ghislaine Maxwell’ın kendisini ve diğer 18 yaşından küçük kızları cinsel ilişki amaçlı pazarladığını da iddia etti. Ghislaine Maxwell, 1991’de ölen ünlü İngiliz medya devi Robert Maxwell’ın kızı olarak biliniyor. Roberts’ın iddiasına Maxwell sert tepki gösterdi. Kadının sözcüsü, Maxwell’ın Epstein ile bu şahsın iddia ettiği tarihten çok sonra iş ilişkisine girdiğini belirtti. Epstein daha önce reşit olmayan kızlarla ilişkiden 18 ay hapse çarptırılmıştı.