Haberler

Mahmut Uslu çok öfkelendi

Haber Tarihi: 16.01.2015

Mahmut Uslu çok öfkelendi

fenerbahçe Başkanvekili Mahmut Uslu, Fenerbahçe ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Mahmut Uslu, geçtiğimiz günlerde ''Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu'' açıklaması yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat hakkında da sert ifadeler kullandı.

Uslu, ''Sayın başkanın yaşına ve konumuna hürmeten 2. kez birşey söylemiyoruz. Ancak sayın Yarsuvat kendi kulübünün sorunlarıyla ilgili olarak konuşsa Cavcav'laşmasa daha iyi olur'' dedi.

'Transfer için çalışmalarımız sürüyor'

Devre arasında kadrolarını takviye edip etmeyecekleri ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Uslu, ''Transfer için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Devre arasında oyuncu transferi zordur. Biz de kiralık bakıyoruz. Erkan Zengin beğendiğimiz bir futbolcu, hocamız da istiyor diye Eskişehirspor'u aradık telefon ettik. Bize bonservis için ilk başta 500 bin Euro denildi. Sonra durum değişti'' ifadelerini kullandı.

'Havuzda ayrıcalığımız olmalı'

Havuz konusuna da değinen Mahmut Uslu, ''Havuzda bizim ayrıcalığımızın olmasını yıllarca söyledik. Bizim açıkca hakkımız yeniyor. Geçtiğimiz günlerde Lazio Başkanı ile yemek yedim. Onlar Inter'den bile az para aldıklarını söyledi. Dünyanın her yerinde durum böyleyken, bizde değil'' diye konuştu.

'Yabancı kuralı hakkında konuşacağız'

Önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olacak yabancı kuralı ile ilgili açıklamalar yapan Uslu, ''Yabancı kuralı ile ilgili açıklamalar yapacağız. Tek bir yabancı hakkında değil genel olarak bir açıklama yapacağız. Şu an bunun için genel olarak bir hazırlık yapıyoruz. İlerleyen haftalarda değerlendirmelerde bulunacağız" dedi.

'Emre ve Emenike...'

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Emre ve son dönemde takım içinde sorunlar yaşayan Emenike ile ilgili konuşan Mahmut Uslu, ''Emre ve Emenike'nin sezon sonunda takımdan ayrılması söz konusu değil. Dört oyuncunun yanlızca sözleşmesi bitiyor. Emre'nin kontratı bitiyor. Kendisi bizim kaptanımız ve en değerli oyuncularımızdan bir tanesi. Sezon sonu gelince oturur değerlendiririz. Emenike'nin ise kontratını zaten devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

Ozan Tufan açıklaması

Son dönemde transferin 1 numaralı gündem maddesi olan Ozan Tufan'la ilgili gelen bir soruyu Mahmut Uslu bu şekilde yanıtladı: "Ozan Tufan için kulübü 10 milyon avro istedi biz de kendilerini bizim verebileceğimiz rakamın 4 milyon avro olduğunu söyledik. Kulüpler kendi oyuncularına istedikleri değeri biçebilirler. 15 milyon avro da isteyebilirler ama bize 10 milyon avro denince 'Baba dedim, 10 milyon avro bizim için çok dedim' Sonra o konu kapandı ancak şimdi yeniden 5 - 5.5 milyon avrolara çıktı fiyatlar. Ama bize 4.2 ve 4.5 gibi bir rakamlar verilse oturur başkanımız ile konuşuruz."