Haberler

Neymar Türk futbolu hakkında konuştu

Haber Tarihi: 13.01.2015

Neymar Türk futbolu hakkında konuştu

Barcelona'nın Brezilyalı genç yıldızı Neymar, Türkiye'de hangi takımı tuttuğunu açıkladı ve Türk futbolunu değerlendirdi.

Daha önce Milli takımımız ile Brezilya Milli takımı karşılaşmasında Türkiye'ye gelen Neymar Jr. dün ikinci kez Türkiye'ye geldi. Türk futbolseverlerin huzuruna çıkan Brezilyalı oyuncu, dün ikinci kez geldiği için heyecanlı olduğunu söyledi.

22 yaşındaki forvet, Türkiye'de tuttuğu takımı ve gerekçesini şöyle açıkladı:Neymar, büyük saygı duyduğu Diego'nun futbol stiline hayran olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

"DIEGO'NUN HAREKETLERİ BENİ BÜYÜLÜYOR"
"Küçüklüğümden beri bu kulüpleri izliyorum ve biliyorum. Türkiye'de oynamış veya oynayan arkadaşlarım var. Beşiktaş ve G.Saray da çok iyi oyunculara sahip olan ve iyi işler yapabilecek takımlar. Futbolda iyi başarılar elde edebilecek takımlar.
Gerçekten çok etkili takımlar var. Türkiye'de izlediğim ve takip ettiğim takımlar var. Şu an Barcelona'da oynuyorum. Ama ileri de ne olur bilemem. Ama şunu söyleyebilirim. Ben Diego Ribas'ın en büyük hayranlarından biriydim. Çocukluğumdan beri de bu devam ediyor. Diego Ribas için F.Bahçe'yi tutuyorum. Diğer idolüm ise Robinho'dur. Santos'taki hareketleri beni büyüledi."