Haberler

Oğullarından şok hareket

Haber Tarihi: 15.01.2015

Oğullarından şok hareket

Küçük yaşta bir kıza cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle 16 yıl 3 ay hapis cezası alan Akit Gazetesi'nin eski yazarı Hüseyin Üzmez, hapishanede kalbine yenik düşerek hayatını kaybetmişti. Üzmez'in iki oğlu, babalarının mirasını reddetti.

ÇOCUKLARI İSTEDİ
Hayatını kaybeden Üzmez’in iki oğlu, avukatları aracılığı ile babalarının mirasının reddini talep etti. İki kardeşin isteğini yerinde bulan Bursa Sulh Hukuk Mahkemesi, A.Ü. ve M.F.Ü.’nün babalarının mirasından reddedilmesine karar verdi.

HAPİS CEZASI ALMIŞTI
Mudanya’da 2008 yılı Nisan ayında 14 yaşındaki B.Ç.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla mahkum edildiği 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onanan 83 yaşındaki Hüseyin Üzmez, aynı davada beraat etti ancak Yargıtay’ın, "Ceza verilmesi gerekir" diyerek kararı bozması üzerine "hürriyeti tahdit" suçundan da 3 yıl 1 ay 15 gün daha hapis cezasına çarptırıldı.

3 AY ÖNCE KALBİNE YENİK DÜŞTÜ
Yazar Üzmez, tutuklu bulunduğu Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’nde rahatsızlıkları sebebiyle daha rahat bir tedavi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yakın olan İstanbul Metris Cezaevi’ne sevk edildi. Cezaevi savcılığı, ilerleyen yaşı ve mevcut sağlık problemleri sebebiyle Üzmez’in resen tahliyesine karar verdi. Geçen Ramazan Bayramı’nı Ankara’da yaşayan oğlunun yanında geçiren Üzmez, rahatsızlığının artması sebebiyle yaşlı bakımevinden Ankara’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Üzmez buradaki tüm tedavisine rağmen 3 ay önce kalbine yenik düştü.