Haberler

Rehinelerden 4'ü öldü

Haber Tarihi: 09.01.2015

Rehinelerden 4'ü öldü

Musevilere ait bir markette 6 kişiyi rehin alan saldırgan öldürüldü. Çatışma sırasında rehinelerden bazılarının kaçarak kurtulduğu belirtiliyor.

Saldırganın en az iki kişiyi öldürdüğü iddia edildi.

Fransız basını marketteki rehinelerden 4’ünün öldüğünü belirtiyor. 4 rehinenin ise ağır yaralı olduğu bildirildi...

İddialara göre operasyon sırasında markette 20 rehine olduğu söyleniyor.
1Sitene Ekle
Paris'te marketteki saldırgan öldürüldü ve 4 rehine yaşamını yitirdi
Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Engin Akgürbüz / DHA Fransa

Paris in 20. bölgesi Porte de vincennes semtinde Türkiye saatiyle saat 14 :00’te gıda ürünlerinin satıldığı Yahudilerie ait bir bakkalın önünde silah sesleri duyuldu ve bir kişi mağazanın içinde bulunan 6 kişiyi rehin aldı. Kesin olmamakla birlikte bu kişinin dün kadın polisi öldüren kişi olduğu sanılıyor.
Fransa İçişleri Bakanlığı açıklama yaparak vatandaşların ve sivillerin rehinelerin olduğu bölgelereden uzak durmaları gerektiğini duyurdu.

Markette gerçekleştirilen eylemde önce 1 kişinin de yaralandığı bildirildi. Ardından iki kişinin öldüğü iddia edildi. Bu iddialar henüz netlik kazanmadı. Fransız polisi marketin önünde elleri tetikte bir biçimde teyakkuz halinde bekledi. Çok sayıda ekip ve jandarma özel komandoları ekipler yüksek binalara ve çevreye konuşlandırıldı.

SALDIRGANIN TALEBİ!

Marketteki saldırgan matbaada kıstırılan Chralie Hebdo saldırısının zanlıları Kouachi kerdeşlerin serbest bırakılmasını talep etti.

Paris’in doğusunda 20. bölgesi Porte de Vincennes semtinde bir markette 6 kişiyi rehin alan saldırgan Paris’e 40 km uzaklıkta Dammartin-en-Goële kasabası yakınlarında bir matbaada kıstırılananChralie Hebdo saldırısının zanlıları Kouachi kerdeşlerin serbest bırakılmasını talep etti.

ÇİFTE OPERASYON

Fransız basını Charlie Hebdo saldırısının şüphelileri Kuaşi kardeşlerin öldürüldüğünü ve matbaadaki rehinenin kurtarıldığını belirtti.
Marketteki bazı rehinelerin de kurtarıldığı ve koşarak dışarı çıktığı ifade edildi. Fransız medyası marketteki saldırganın da öldürüldüğünü duyurdu. Marketteki operasyonda müdahalede bulunan iki güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtiliyor.

4 REHİNE ÖLDÜ 4 REHİNE AĞIR YARALI
Fransız basını marketteki rehinelerden 4’ünün öldüğünü belirtiyor. 4 rehinenin ise ağır yaralı olduğu bildirildi. İddialara göre operasyon sırasında markette 20 rehine olduğu söyleniyor.