Haberler

Seki, tutukluluk günlerini anlattı!

Haber Tarihi: 18.12.2014

Seki, tutukluluk günlerini anlattı!

‘HER GÜN RUJ SÜRÜYORUM’

Burada her gün makyajımı yapıp ruj sürüyorum. Koğuştaki kadınlara da rujlarını mutlaka sürmeleri gerektiğini söylüyorum. Bırakmıyoruz kendimizi.

‘SADECE ANNEMİ ARIYORUM’

Haftada bir gün telefon iznim var. Onu da annemi arayarak kullanıyorum. İlk dakikalarımız karşılıklı ağlayarak geçiyor. Sonra hal hatır soruyoruz.

'BURADA HERKES EŞİT’

Burada kimse sanatçı Deniz Seki’yi tanımaz. Cezaevinin kapısından girdin mi her şey biter. Herkes eşit. Kimsenin bir ayrıcalığı yok.

‘NORMAL YARGILAMA OLMALI’

Herkes suçsuzluğumun farkında ama davayı kapatıyorlar. Normal bir yargılama istiyorum. Buradan çıkmam lazım, yoksa ben burada çürürüm.

‘KİTABIM ÇIKACAK’

Kitap yazmaya başladım. İkinci defa cezaevine dönmemin bir nedeni var bence. İlkinde şarkılar çıktı, şimdi de kitap çıkacak. Kendimi yazıyorum.

‘KİTAPLARIMA RAF YAPTIM’

Etrafımı güzelleştiriyor, yatağımı, başucumu şekillendiriyorum. Perde yapıyorum, kitaplarım için de raf yaptım. O kadar çok kitabım var ki.

‘BİR TEYBE İHTİYACIM VAR’

Sezen'in dediği gibi burayı verimhaneye çevirmem için bir teybe ihtiyacım var. Şarkı üretmem için teyp olmalı. Bakanlığa yazı yazdık, bekliyoruz.

‘ÖLDÜM, KENDİMİ İZLİYORUM’

Öldüm de öbür dünyadan kendimi izliyor gibiyim burada. Duruyorum, öylece duruyorum. Kalem ve kâğıtla daha dün barıştım.

‘İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUM’

Sağlığıma dikkat ediyorum. Onun dışında İngilizce dersleri alıyorum. Ameliyat olduktan sonra da keman derslerine başlayacağım.

‘BAYHAN'I KOVAMAM Kİ’

“Bayhan’ı sen mi çağırdın? Gelmesini sen mi istiyorsun? diye sorduğumda, şu sözlerle üzüntüsünü dile getirdi Deniz: “Hayır öyle bir durum yok. Ben çağırmadım. Ama gelirse kovamam, tabii ki görüşürüz. Bayhan ile bu mevzunun karıştırılması çok saçma. Ben ne düşündüysem, ne hissettiysem her zaman onu söyledim. O yarışmada ben o sözü söylediğimde Bayhan kötü bir şarkı söylemişti ve Aydan’ın hakkıydı. Bayhan’ın cezaevine girişi, o dönem konusu bambaşkaydı. Hâlâ o olayın gündeme gelmesi beni çok üzüyor. Çünkü gerçekten benim konumla bir ilgisi yok.”

‘BURADA ÇÜRÜRÜM’

“Ne diyeyim. Herkes her şeyin farkında ama davayı kapatıyorlar. Ben normal bir yargılama istiyorum. Benim buradan çıkmam lazım Esin. Yoksa ben burada çürürüm.”