Haberler

Sezonun ilk yarısını kapatması bekleniyor

Haber Tarihi: 08.12.2014

Sezonun ilk yarısını kapatması bekleniyor

Haftanın derbisi olan Beşiktaş-Trabzonspor maçında hava topunda Belkalem ile çarpışan ve kafasından ciddi biçimde yaralanan Mustafa Pektemek'ten üzücü haber geldi. Konya'da yapılan ilk ameliyatın ardından ilk uçakla İstanbul'a getiriken milli futbolcunun sezonun ilk yarısını kapatması bekleniyor.

Karşılaşmanın 68. dakikasında Belkalem ile kafa kafaya çarpışan Pektemek kanlar içinde yerde kaldı. Olayın ciddiyetini gören Mete Kalkavan, hemen sağlık ekiplerini sahaya çağırdı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.

'Burnunda ve elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgede kırıklar var'
Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, "Mustafa Pektemek, ikinci yarı hava topunda çarpıştı ve ilk geldiğimizde bilinç kaybı bulunmuyordu. Burnunda ve gözünden yaralandı. Kırık şüphesi vardı. Çok şiddetli kanadığı için tıp fakültesine getirdik. Burada farklı branşlarda doktorlar muayene etti. Aynı zamanda tomografi çekildi. ’Beyninde her hangi bir kanama ve bir hastalık görünmüyor. Göz kapağında yaralar var ve dikiş atıldı. Maalesef kırık bulunuyor. Burnunda ve elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeden farklı yerlerden kırık meydana geldi" dedi.