Haberler

Taş ocağı eyleminde olaylar

Haber Tarihi: 07.01.2015

Taş ocağı eyleminde olaylar

İstanbul otoyolu inşaatında kullanılmak üzere malzeme alınacak taşocağının kurulmak istendiği Kemalpaşa İlçesi Akalan Köyü sakinlerinin başlattıkları eylemde olaylar çıktı.

Kadınlı erkekli yaklaşık 200 köylü şantiye binası, bazı iş makinaları ve kamyonları camlarını kırdı. Bölgede önlem alan Jandarma Robokop Timleri olayların büyümesini güçlükle önledi.

Önce güzel güzel başladılar. Sonra iş makinalarının önüne yattılar. Akalan köyü yakınlarında açılmak istenen taş ocağı  için köylüler isyanda. Kadınlar çocuklar erkekler toplaştılar taşocağı istemiyoruz dediler. Köylüler mahkeme kararını beklerken firmanın şantiye kurup hazırlıklara başlaması köylülerin tepkisini çekti.

 Bir süredir burada çeşitli eylemlerle seslerini duyurmaya çalışan köylüler bugün bölgeye iş makinalarının da gelmesi ve çalışmaya başlayacağının duyulması üzerine sabah erken saatlerde kadınlı erkekle bölgeye gitti. Jandarma da önlem aldı. Ancak taşlar sopalar konuşmaya başladı. Ellerinde sopalar da bulunan kadınlı erkekle

 200 kadar köylü iş makinalarının bölgeden çekilmesini istedi.  Ancak bir süre sonra şantiyede çalışmanın durmadığını öne süren köylüler şantiye binasını bastı.

Şantiyenin camları kırıldı. Köylüler daha sonra bir iş makinası ile bölgeye getirilen kamyonların da camlarını kırdı. Jandarma Robokop Timleri iş makinalarının etrafını

Çevirip köylülerin daha fazla zarar vermesini engellemeye çalıştı. Olaylar şimdilik önlendi ama köylü net...