Haberler

Yayınlanan fotoğraf yürekleri sızlattı

Haber Tarihi: 09.01.2015

Yayınlanan fotoğraf yürekleri sızlattı

Charlie Hebdo baskınında 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan olaydan sonra dergi içindeki fotoğraflar ilk kez medyaya yansıdı. Cezayir doğumlu Şerif ve Said Kuaşi'nin yaptığı baskının yankıları sürmeye devam ediyor.

KANLI KAĞITLAR
Fransız polis ekiplerinin zanlıları yakalama çalışmaları devam ederken dergi ofisinden ilk fotoğraf yayınlandı. Görüntüde ofisin koridorunda kanlı kağıtların yerlere saçıldığı görülüyor.

90 KİŞİ TANIK OLARAK İFADE VERDİ
Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin ofisini basarak 12 kişiyi öldüren 32 ve 34 yaşlarındaki Şerif ve Said Kuaşi kardeşlerle bağlantısı olanlar gözaltına alındı.

Fransız özel birlikleri, Cezayir kökenli olduğu iddia edilen iki kardeşin, başkent Paris'e 2 saat mesafedeki Reims'e bağlı Croix Rouge bölgesindeki evinde arama yaptı. Fransa İçişleri Bakanı Gazenov, saldırıyla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını ve 90 kişinin de tanık olarak ifade verdiğini söyledi.

SALDIRGANLARIN IRAK BAĞLANTISI
Saldırganlardan birinin 2005'te Irak'taki radikal örgütlere militan sağlamaktan gözaltına alındığı belirtildi. Charlie Hebdo'ya saldırı düzenleyen bir şüphelinin polise teslim olduğu iddia edildi. Basında "Hamid Murad" ismiyle yer alan kişi Fransız polisine başvurarak, "O saatlerde okuldaydım" dedi. Ancak Fransız polisi üçüncü şahısla ilgili henüz bilgi paylaşmadı.