Haberler

Yoğun bakım odasında kebap keyfi

Haber Tarihi: 14.01.2015

Yoğun bakım odasında kebap keyfi

Elazığ’da bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde çekildiği iddia edilen görüntüler şaşkına çevirdi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından skandal ortaya çıktı.

Hastanın tedavisi ve bakımının yaşamsal önemi olduğu yerlerden biri olan yoğun bakımda çalışan personelin kebap keyfi büyük tepki çekti.

HASTA YAKINLARI BİLE ALINMIYOR
Sağlık koşulları için hastaların yakınlarının bile alınmadığı yoğun bakım odalarında çekilen bu fotoğraflar görenleri şaşkına çevirdi. Bir sehpa üzerine serilen gazetelerin üstüne konulan kebabı doktorlar afiyetle yerken arka planda ise ameliyattan çıkmış bir hastanın kendinden geçmiş görüntüsü yer alıyor.

YOĞUN BAKIM ODASINDA ZİYAFET
Ayrıca masada dikkat çeken başka bir ayrıntı ise içecekler için alınan plastik bardaklar oldu. Görüntüden odada 3 doktor olduğu anlaşılıyor. Ancak masada bulunan plastik bardaklar akıllara kebap keyfine katılan doktorların sayısının daha fazla olduğunu getiriyor.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ
Bir sehpa üzerine serilen gazetelerin üstüne konulan kebabı doktorlar afiyetle yerken arka planda ise ameliyattan çıkmış bir hastanın kendinden geçmiş görüntüsü yer alıyor.
İnternette yer alan fotoğraflara ise çok sert tepkiler geldi.

SAĞLIK BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ
Fotoğrafların sosyal medyada yayılmasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı'nın inceleme başlattığı öğrenildi.